Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

TOVAR V AKCII

cena 70,00 €
skladom áno
cena 30,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod »Riadiace jednotky » Airbag riadiace jednotky

Airbag riadiace jednotky

V tejto sekcii nebol nájdený žiaden tovar.


Airbag riadiace jednotky

Airbag riadiaca jednotka

Bezpečnosť jazdy je dnes považovaná za alfa a omegu kvalitného automobilu. Poznáme aktívne a pasívne bezpečnostné prvky, ktoré spolu vytvárajú ochranu voči nepríjemných haváriám a z nich plynúcim zraneniam.

Airbag nie je v oblasti bezpečnosti žiadnou výnimkou. Do luxusných áut sa začal montovať už po druhej svetovej vojne. Jeho masívne rozšírenie však prišlo až v 80-tych rokoch minulého storočia. Každý airbag sa skladá viac-menej z dvoch častí – z mechanickej a elektronickej.

Airbag riadiace jednotky sú elektronická súčasť airbagu každého vozidla. Airbag riadiace jednotky rozhodujú o tom, kedy sa vzduchový vak nafúkne. Airbag riadiace jednotky sa rozhodujú na základe informácií, ktoré k nim privádzajú rôzne senzory. Tieto senzory monitorujú zrýchlenie vozidla a tlaky na jednotlivé časti karosérie. Ak vyhodnocované dáta dosiahnu kritické hodnoty, airbag riadiace jednotky spustia proces naplnenie vzduchového vankúša.

Správne fungujúci airbag je otázkou života a smrti. Preto je neprípustné podceňovať ktorékoľvek jeho časti, riadiace jednotky nevynímajúc. Šoféri však s nevôľou počúvajú, koľko stoja nové airbag riadiace jednotky. Zásah do peňaženky môže byť pomerne veľký.

Internetové vrakovisko Tacho-airbag.sk vám však prináša cenovo prijateľné riešenie. V našom eshope nájdete repasované riadiace jednotky pre autá najrôznejších značiek. S repasovanými riadiacimi jednotkami môžete ušetriť nemalé finančné prostriedky. A navyše všetko môžete vybaviť cez internet. Nikam nemusíte cestovať, čím opäť len ušetríte. Okrem riadiacich jednotiek pre airbag nájdete u nás aj množstvo ďalších repasovaných autodielov. Pozrite si ich na fotografiách v eshope alebo si spravte výlet priamo k nám do kamenného autovrakoviska. Nájdete nás v Šuranoch.