Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

TOVAR V AKCII

cena 30,00 €
skladom nie
cena 30,00 €
skladom nie

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » ABS Riadiaca jednotka

ABS Riadiaca jednotka

Jedným z najdôležitejších bezpečnostných systémov auta je brzdový systém. Kvalitný brzdový systém sa postará o to, aby vozidlo bolo ovládateľné aj za extrémnych podmienok – počas prudkého brzdenia. Za bežných okolností je vozidlo pri brzdení neovládateľné, keďže dochádza k zablokovaniu kolies. ABS (Antilock Braking System) sa stará o to, aby pri brzdení nedošlo k blokovaniu kolies a strate kontroly nad vozidlom.


 

ABS - Antilock Braking System

ABS je relatívne novinkou. Táto technológia aktívnej bezpečnosti vozidla bola vynájdená firmou Bosch v roku 1978. ABS sa skladá z niekoľkých častí. ABS riadiace jednotky alebo ABS elektronické riadiace jednotky sa starajú o to, aby brzdná sila bola na kolesá prenášaná presne podľa potreby. ABS riadiace jednotky spracúvajú signály, ktoré získavajú elektronické senzory na kolesách. Tie snímajú rýchlosť otáčanie kolies. Takto ABS riadiace jednotky dokážu vyhodnotiť situáciu blokovania kolesa a znížiť brzdnú silu na jednotlivé kolesá. Zníženie brzdnej sily má za následok odblokovanie kolesa.

Okrem toho sa vďaka  čiastočnému  odkláňaniu kolesa počas doby brzdenia rozloží prenos všetkých brzdiacich síl na väčšiu plochu pneumatiky, ktorá je takto ušetrená veľkého namáhania. V krajných situáciách, kedy hrozí zablokovanie kolies, ABS riadiaca jednotka zvyšuje tlak v brzdovej sústave približne 15 krát za sekundu, čím zabezpečí neustále ovládanie kolies aj za prudkého brzdenia.

Správne fungujúce ABS je základom bezpečnej jazdy. Tacho-airbag.sk vám ponúka náhradné elektronické riadiace jednotky ABS za výborné ceny. V našom eshope môžete nájsť riadiace jednotky takmer všetkých značiek automobilov. Nakupujte pohodlne z domova v našom internetovom obchode alebo sa vydajte priamo do našich predajní.