Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

TOVAR V AKCII

cena 100,00 €
skladom áno
cena 20,00 €
skladom nie
cena 20,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Klímové kompresory

Klímové kompresory

Slovensko nepatrí práve medzi krajiny, kde by sme sa bez klimatizácie nezaobišli. Klimatizácie v domoch a bytoch sú stále relatívne novinkami a okrem niekoľkých týždňov v roku skutočne nemajú veľký význam. Rovnako je to aj s automobilmi. Klíma nie je nutnosťou, dokáže však výrazne spríjemniť šoférovanie počas horúcich letných dní.


 

Klímový kompresor

Slovensko nepatrí práve medzi krajiny, kde by sme sa bez klimatizácie nezaobišli. Klimatizácie v domoch a bytoch sú stále relatívne novinkami a okrem niekoľkých týždňov v roku skutočne nemajú veľký význam. Rovnako je to aj s automobilmi. Klíma nie je nutnosťou, dokáže však výrazne spríjemniť šoférovanie počas horúcich letných dní. Klimatizácia je však v horúcich krajinách otázkou života a smrti. V tropických krajinách má klimatizácia a rovnaký význam ako kúrenie v zime u nás na Slovensku.

Základom každej klimatizácie sú klímové kompresory. Bez nich by sa nezaobišlo žiadne chladenie automobilu. Klímové kompresory sú srdcom každej automobilovej klimatizácie.

Klímové kompresory sa starajú o to, aby plyn v chladiacom systéme prúdil presne tak, ako má. Plyn v systéme je periodicky skvapalňovaný. Pri skvapalňovaní stráca teplotu, vďaka čomu ďalej chladí celý systém. Pri chladení dochádza k opätovnému splyňovaniu. Klímové kompresory sa v zásade v ničom nelíšia od bežných kompresorov, ktoré nájdeme v každej chladničke. Samozrejme, že klímové kompresory v automobiloch nemajú ten luxus priestoru, ktorý si môžu dovoliť bežné kuchynské chladničky a mrazničky.

Klímové kompresory spolu s celým klimatizačným systémom sa začali prví krát montovať do automobilov v 30-tych rokoch minulého storočia. Táto novinka by vás v tej dobe vyšla na dnešných takmer 4000 eur. Klimatizácia sa pred druhou svetovou vojnou montovala iba do limuzín a iných luxusných automobilov. Zato však už v roku 1960 bolo možné nájsť klímové kompresory v takmer 20-tich percentách áut predaných v USA.

V internetovom obchode Tacho-airbag.sk nájdete najmä použité klímové kompresory, ktoré pochádzajú spravidla z vrakov áut. V našom eshope nájdete aj množstvo ďalších súčiastok do takmer všetkých typov áut, či dokonca celé autovraky.