Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

TOVAR V AKCII

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Elektroinštalácia

Elektroinštalácia

Keby ste zobrali a vedľa seba postavili automobil z obdobia tesne po druhej svetovej vojne a moderný automobil, ktorý vzišiel z výrobnej linky iba nedávno, najväčší rozdiel by ste určite nenašli zvonku. Ak sa moderné vozidlá niečím naozaj líšia od svojich predchodcov, tak je to jednoznačne stupeň elektronizácie.


 

Elektroinštalácia

Elektroinštalácia moderného automobilu je násobne komplikovanejšia a komplexnejšia ako v autách vyrobených iba pred niekoľkými desiatkami rokov. Posledné roky totiž zažívame revolúciu elektroniky a autá sa jej vôbec nevyhýbajú. V minulosti ste v bežnom vozidle našli jediný prvok elektroinštalácie – autorádio. Tento prístroj však rozhodne nie je ničím zložitým. Až neskôr sa začali k autorádiu pridávať zložitejšie elektronické systémy. Elektroinštalácia naberala na svojom význame. Najskôr sa k autorádiu pripojil cd prehrávač a neskôr ďalšie multimediálne zariadenia. Moderné auto je elektronikou nabité aj z dôvodu bezpečnosti. Moderné bezpečnostné systémy využívajú sofistikované elektronické systémy. V autách tak nájdete rôzne relátka, vypínače či prepínacie páčky na svetlá.

Samozrejmosťou mnohých nových áut je LCD displej, na ktorom si môžu spolujazdci počas cesty pozrieť obľúbený film alebo televíziu. Na to, aby sme sa počas cestovania nestratili, sa do áut montuje gps navigácia.

V novom automobile zväčša elektroinštalácia pracuje ako hodinky. Avšak aj najkvalitnejšie švajčiarske hodiny sa raz pokazia. Akákoľvek oprava elektroinštalácie vozidla môže nepríjemne zasiahnuť do rodinného rozpočtu. Najmä ak sa kupujú nové náhradné diely.

Ak však chcete ušetriť, internetové autovrakovisko Tacho-airbag.sk vám ponúka riešenie. Využite možnosť nákupu repasovaných náhradných dielov za zlomok ceny nových. Nakupovanie na Tacho-airbag.sk  je rýchle, pohodlné a lacné. Celý nákup môžete realizovať z domova. Ak však máte záujem si pozrieť repasovanú elektroinštaláciu na vlastné oči, navštívte nás v našom autovrakovisku v Šuranoch.