Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

TOVAR V AKCII

cena 50,00 €
skladom áno
cena 30,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Škrtiaca klapka

Škrtiaca klapka


Škrtiaca klapka

Škrtiaca klapka

Najdôležitejšou súčasťou každého automobilu je jednoznačne motor. Bez tejto časti by sa žiadne vozidlo nepohlo ani o centimeter. Motor je zároveň najkomplexnejšia časť auta, skladajúca sa z množstva častí. Súčasťou motora je aj škrtiaca klapka.

V automobilových motoroch sa bežná uzavieracia klapka spravidla  nazýva škrtiaca klapka. Škrtiaca klapka slúži na reguláciu množstva nasávanej zmesi do motora a týmto priamo reguluje výkon motora automobilu. Využíva sa pri motoroch s karburátorom a aj pri motoroch so vstrekovaním paliva. Niekedy sa v  motoroch škrtiaca klapka nahrádza variabilným časovaním ventilov. Toto umožňuje regulovať motor bez pneumatických strát.

Takmer každá porucha motora je drahá záležitosť, ktorá nám poriadne siahne do peňaženky. Kúpa novej škrtiacej klapky je drahá, existuje však spôsob, ako pri oprave motora ušetriť. Výhodné je kúpiť repasovanú škrtiacu klapku. Takto možno ušetriť nemalé finančné prostriedky, a to všetko bez toho, aby bolo potrebné obetovať kvalitu.

Škrtiaca klapka je dostupná aj v našom internetovom autovrakovisku. Okrem škrtiacej klapky v našom internetovom obchode nájdete aj množstvo ďalších náhradných dielov za výborné ceny. Väčšina ponúkaných auto dielov pochádza z autovrakov a nepojazdných vozidiel.

Internetový obchod Tacho-airbag.sk je prehľadný a nakupovanie v ňom je maličkosť. Stačí kliknúť na záložku „škrtiaca klapka“ a za pár sekúnd máte pred sebou našu kompletnú ponuku. Využiť môžete aj filter podľa značky automobilu. Každá škrtiaca klapka je zobrazená na fotografii a je k nej priradený popis. Pokiaľ potrebujete náhradný diel vidieť pred kúpou na vlastné oči, radi vás privítame u nás na vrakovisku, ktoré nájdete v Šuranoch. Navštíviť nás môžete nielen počas pracovných dní, ale aj v sobotu. V tento deň máme však otvorené iba dopoludnia.