Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

TOVAR V AKCII

cena 30,00 €
skladom nie
cena 30,00 €
skladom nie
cena 50,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Tachometre

Tachometre

Tachometre

Tachometer

 V každom automobile sa nachádza niekoľko zariadení či prístrojov, bez ktorých si moderné auto nedokážeme predstaviť, a napriek tomu nie sú pre prevádzku vozidla nevyhnutné. Napríklad také tachometre nás informujú o aktuálnej rýchlosti vozidla a o iných údajoch. Ak sa však tachometer pokazí a prestane pracovať, auto dokáže bez problémov pokračovať v  jazde.

Tachometre sú približne rovnako staré zariadenia ako automobil. Tachometer bol vynájdený na konci 19. storočia v Chorvátsku a onedlho sa začal montovať do osobných automobilov. Tachometre boli dlhú dobu, až do 80-tych rokoch minulého storočia, čisto mechanické. Až potom došlo k elektronizácii týchto zariadení. Moderné elektronické tachometre využívajú snímače, ktoré sú umiestnené na kolesách vozidla. Na základe frekvencie kontaktu dvoch snímačov a priemeru kolesa dokážu tachometre vypočítať aktuálnu rýchlosť. Moderné tachometre poskytujú aj množstvo ďalších doplnkových služieb – ako napríklad celková prejdená vzdialenosť, priemerná rýchlosť a podobne.

Tachometre nie sú úplne presné. Každý tachometer pracuje s určitou odchýlkou. Presnosť tachometra a jeho ďalšie parametre sú regulované národnými regulačnými úradmi, v rámci Európskej Únie funguje spoločná regulácia.

Niektoré tachometre môžu využívať aj GPS signál. Tu však dochádza k vypočítavaniu rýchlosti na inom princípe, a teda aj samotná odchýlka tachometrov pramení z iných parametrov.

Výmena pokazeného tachometra môže byť pomerne nákladnou záležitosťou. Tu sa ponúka možnosť nahradiť pokazené tachometre repasovanými. Takto možno ušetriť nemalé finančné prostriedky bez toho, aby bola obetovaná kvalita.

Repasované tachometre a iné použité auto diely je možné kúpiť v internetovom obchode Tacho-airbag.sk. V našom eshope nájdete okrem tachometrov aj rôzne ostatné automobilové súčiastky – od celých karosérií až po motorčeky stieračov.