Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

TOVAR V AKCII

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Váha vzduchu

Váha vzduchu

Váha vzduchu

Váha vzduchu

 

Usporiadať podľa 
Výrobca  


cena 40,00 €

skladom áno

V každom aute sa nachádzajú tisíce rôznych častí, dielov či súčiastok. Niektoré poznajú aj laici, iné zostávajú pre bežnú automobilovú verejnosť neznáme. Karosériu a hlavné časti motora spozná hádam každý. Bez nich žiadne auto nie je autom. Bez motora sa auto nepohne. V každom vozidle sa však nachádza množstvo dielov, ktoré síce autu pomáhajú, pri ich absencii však auto stále slúži svojmu pôvodnému účelu.

Medzi menej známe auto diely patrí aj váha vzduchu. Áno, táto časť vozidla robí presne to, čo naznačuje jej názov – váži vzduch. Váha vzduchu meria hmotnosť nasávaného vzduchu do motora. Prečo to je dôležité? Pre efektívne fungovanie motora je potrebné poznať tlak vzduchu, aby bolo možné upraviť vstrekovanie do valcov. Na fungovanie motora má totiž vplyv nadmorská výška. Váha vzduchu dokáže informovať riadiacu jednotku, ktorá následne upravuje množstvo vstrekovaného paliva.

Každý automobil dokáže fungovať aj bez váhy vzduchu. Pokazená váha vzduchu však nepriaznivo pôsobí na spotrebu motora, ktorá sa zvyšuje o cca 1 až 1,5 litra na 100 km.

Výmena váhy vzduchu nepatrí medzi najlacnejšie opravy vozidla. Najmä nová váha vzduchu môže spôsobiť väčšie zaťaženie rodinného rozpočtu. Preto je výhodnejšie siahnuť po repasovaných váhach vzduchu, keďže takéto náhradné diely sú výrazne lacnejšie ako ich nové alternatívy.

Váha vzduchu je k dispozícii aj v našom internetovom vrakovisku Tacho-airbag.sk. okrem váhy vzduchu nájdete v našom eshope aj množstvo ďalších náhradných dielov za skutočne výhodné ceny. Dostupné sú  náhradné diely takmer všetkých značiek automobilov. Nakupovanie v našom internetovom obchode je rýchle a pohodlné. Váhu vzduchu a ďalšie náhradné diely si môžete kúpiť pohodlne z domova.