Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

TOVAR V AKCII

cena 70,00 €
skladom áno
cena 15,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Náhradné diely
Náhradné diely

Kde hľadať cenovo výhodné náhradné diely?

Každé nové vozidlo je zárukou bezproblémovej prevádzky. Náklady na udržiavanie plne pojazdného nového vozidla sú viac-menej zanedbateľné. Všetko väčšinou funguje ako hodinky. A ak sa predsa len niečo pokazí, o náklady sa postará záruka automobilu.

Z každého nového auta sa však časom stane auto jazdené či staré. S vekom vozidla postupne stúpajú aj náklady na jeho údržbu. Spočiatku sa vyskytnú iba drobné problémy, ktoré je možné pohodlne riešiť. Z času na čas však dochádza k väčším poruchám, ktoré výrazne zasiahnu rodinný rozpočet. Každé vozidlo raz dosiahne bod, kedy je jeho údržba jednoducho ekonomicky neudržateľná. Takéto auto väčšinou putuje do šrotu, alebo sa použije na náhradné diely.

Tento nepríjemný bod života auta je však možné do určitej miery oddialiť. Všetko závisí od cien náhradný dielov.

Náhradné diely – možnosti

Náhradné diely tvoria v súčasnosti obrovský sektor ekonomiky. V minulosti sa predávalo iba zopár značiek vozidiel. Dnes si môžete vybrať z áut z celého sveta. Predaj náhradných dielov je skutočne komplexný. Pre bežného používateľa auta to môže pôsobiť až mätúco.

Mnohé automobilky dokážu zarábať nemalé peniaze práve na náhradných dieloch. Keďže nedokážu konkurovať cenou vozidla, snažia sa svoj zisk napraviť náhradnými dielmi, kde je bežný človek pomerne bezmocný.

Pri náhradných dieloch existujú v podstate tri možnosti:

  • nové originálne náhradné diely
  • nové neoriginálne náhradné diely
  • repasované náhradné diely

Nové originálne náhradné diely

Nové originálne náhradné diely majú niekoľko podstatných výhod. S novým náhradným dielom, ktorý je vyrobený alebo odporučený výrobcom vozidla, si môžete byť istí, že bude mať všetky želané vlastnosti. Nové náhradné diely sú ideálnou voľbou z pohľadu kvality, bezpečnosti, životnosti či výkonu. Nové náhradné diely sú veľmi dôležité aj z pohľadu záruky. Takéto náhradné diely majú najlepšie záručné podmienky. Navyše ak je vozidlo ešte v záruke, jeho výrobca vyžaduje, aby v ňom boli použité iba originálne náhradné diely.

Nové neoriginálne náhradné diely

Nové neoriginálne náhradné diely sú neraz výborným riešením. Na rozdiel od originálnych náhradných dielov sa predávajú za výrazne nižšie ceny.  Toto je presne tá vec, ktorú potrebujete na to, aby ste znížili náklady na prevádzku vozidla. To však neznamená, že nové neoriginálne náhradné diely sú ideálnym riešením.  Nižšia cena nie je vždy ospravedlnením za obetovanie kvality. Neoriginálne náhradné diely zvyčajne nemajú takú kvalitu ako originálne. Pri niektorých náhradných dieloch to nie je problém. Pozor je potrebné si dávať najmä na náhradné diely, ktoré sú spojené s bezpečnosťou posádky vozidla. Aj medzi výrobcami neoriginálnych náhradných dielov sa nájde kvalita a nekvalita. Pozor je potrebné si dávať najmä na rôznych čínskych výrobcov náhradných dielov.

Repasované náhradné diely

Ak chcete ušetriť na autodieloch bez toho, aby ste obetovali kvalitu, porozmýšľajte  o použitých náhradných dielov. Repasované autodiely prinášajú niekoľko podstatných výhod. V prvom rade si môžete takéto náhradné diely kúpiť za zlomok ceny nových náhradných dielov. A pritom stále ide o originálne autodiely, ktoré sú síce staršie, ale ich výrobná kvalita je výborná.

Navyše do starších automobilov sa nové náhradné diely neoplatí kupovať. Dôvod je jednoduchý. Ak si kúpite do starého vozidla nový  náhradný diel, kupujete zbytočnosť. V takýchto prípadoch životnosť náhradného dielu často prekračuje životnosť vozidla.  Do starého automobilu je tak ideálne kupovať staré autodiely.

Repasované či použité náhradné diely väčšinou pochádzajú z autovrakov. Môže ísť o búrané autá, alebo vozidlá, ktoré sa ich majiteľ rozhodol rozpredať na náhradné diely.

Repasované náhradné diely na internete

Repasované náhradné diely je potrebné hľadať na autovrakoviskách. Problémom je to, že autovrakoviská nie sú na každom kilometre a nájsť želaný náhradný diel cestovaním medzi nimi môže byť viac ako časovo náročné. Našťastie však existuje jedno veľmi účinné riešenie.

Vďaka internetu dnes môžete hľadať repasované náhradné diely ďaleko efektívnejšie.

Tacho-airbag.sk – vaše internetové autovrakovisko

Pokiaľ  hľadáte náhradné diely, skúste internetové autovrakovisko Tacho-airbag.sk. Vyhľadávanie v tomto eshope  je skutočne jednoduché.  Autodiel môžete hľadať aj podľa značky automobilu. K želanému výsledku sa tak dopracujete v priebehu niekoľkých sekúnd.

Na Tacho-airbag.sk si môžete prezrieť náhradné diely vďaka kvalitným fotografiám. Pokiaľ vám to však ku kúpe nestačí, príďte sa pozrieť na náhradný diel priamo k nám do nášho kamenného autovrakoviska. Nájdete nás v Šuranoch, v pracovné dni a sobotu.