Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 40,00 €
skladom áno
cena 30,00 €
skladom áno
cena 20,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Elektroinštalácia » Autorádia

Autorádia

Jazda automobilom je často spájaná aj s počúvaním príjemnej hudby. Najmä pri dlhých cestách či zápchach v meste je ušiam lahodiaca hudba takmer nenahraditeľná.

História hudby a zvuku v aute je rovnako dlhá ako príbeh osobného automobilu. Ľudia sa od počiatku existencie áut snažili do nich dostať svoje obľúbené zábavné zariadenie z domova. Spočiatku to boli iba klasické rádiá, neskôr sa do automobilov dostali aj modernejšie prístroje.


 

Autorádio

O prvých autorádiách môžeme hovoriť už v 30-tych rokoch minulého storočia. Vtedy však šlo o primitívne rádioprijímače. Autorádiá a ďalšie zvukové systémy v automobiloch dostali skutočnú zelenú až v 60-tych rokoch minulého storočia. Do auta nebolo možné namontovať gramofón, páskové audiokazety sa však dali prehrávať aj počas jazdy.

Audiokazety boli neskôr nahradené hudobnými cd-prehrávačmi, ktoré sú dnes pomaly, ale isto vytláčané ipodmi a externými usb prehrávačmi. Samozrejme, že aj moderné autorádiá stále majú zabudované klasické rádiá, ktoré vodiči okrem iného využívajú aj na získavanie dopravných informácií. Moderné autorádiá sú však čím ďalej tým viac zábavno-informačnými systémami automobilu.

V autách totiž dochádza k integrácií hudobného prehrávača, s palubným počítačom, televízorom  a gps navigáciou. Moderné autorádio je tak drahšie a komplikovanejšie ako jeho klasická verzia. V minulosti sme však pri pohybe autom na nejakú digitálnu navigáciu ani nepomysleli. Dnes je navigácia pomocou gps na dlhších menej známych cestách prakticky samozrejmosťou. Súčasné technológie umožňujú aj bezproblémové prehrávanie videa na palubu vozidla.

Autorádiá sú častým cieľom zlodejov. Autá sú vykrádané najmä pre autorádiá, keďže sú pomerne ľahkou korisťou pre zlodejov. Výrobcovia autorádií sa snažia proti tomuto bojovaťrôznymi spôsobmi. V prípade, že potrebujete autorádio, môžete si vybrať z našej širokej ponuky. Internetový obchod Tacho-airbag.sk vám ponúka autorádiá do takmer všetkých značiek automobilov.