Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 40,00 €
skladom áno
cena 80,00 €
skladom áno
cena 50,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Elektroinštalácia » Vypínače

Elektroinštalácia / Vypínače

Každý automobil je samozrejme tvorený tisíckami rôznych súčiastok, ktoré spolu vytvárajú jeden funkčný celok. Každému vozidlu dominujú veľké celky ako karoséria či motor. Karoséria dáva autu charakter, motor mu prináša silu. Auto je však pretkané množstvom rôznych drobností, ktoré nie sú pre jeho prevádzku nevyhnutné, s nimi je však jazda pohodlnejšia, krajšia a hlavne bezpečnejšia.


 

Vypínač

Sem môžeme radiť aj všetky vypínače či prepínače. Vypínače a prepínače nájdete na rôznych miestach automobilu. Vypínačmi napríklad riadime ovládanie okien či blokovanie dverí. Vypínače sa v súčasnosti využívajú aj ako bezpečnostný prvok auta. Tieto vypínače sa volajú skryté vypínače a o ich polohe je oboznámený iba majiteľ auta, respektíve ľudia, ktorí auto používajú. Takéto vypínače prerušujú určité elektrické obvody, a tak znemožňujú zlodejom prevádzku automobilu. Tajné vypínače sú lacnou ochranou voči krádeži automobilu. Treba však povedať aj to, že iba na tento spôsob ochrany auta sa nestačí spoliehať. Šikovný zlodej nemá problém sa dostať aj cez tajné vypínače.

Vypínače do automobilu rozhodne nepatria medzi drahé súčiastky. Stále však je možné na nich ušetriť v porovnaní s novými výrobkami. Prečo nevyužiť repasované použité vypínače, keď je možné na tom ušetriť bez toho, aby bola obetovaná kvalita a spoľahlivosť?

Vypínače a prepínače najrôznejšieho druhu si môžete zakúpiť v internetovom vrakovisku Tacho-airbag.sk. Okrem vypínačov nájdete v našom eshope aj množstvo ďalších náhradných dielov. Vybrať si môžete z naozaj širokej ponuky – od celých karosérií až po motorčeky stieračov. Nakupovanie na Tacho-airbag.sk je rýchle a pohodlné. Vypínače a ďalšie náhradné diely si môžete kúpiť pohodlne z domova. Nikam nemusíte cestovať. Ak však predsa chcete vidieť vypínače či iné súčiastky na vlastné oči, radi vás privítame v našom autovrakovisku v Šuranoch.