Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 30,00 €
skladom áno
cena 20,00 €
skladom nie
cena 50,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Riadenie » Elektrický posilňovač riadenia

Elektrický posilňovač riadenia

V tejto sekcii nebol nájdený žiaden tovar.


Elektrický posilňovač riadenia

Časy, kedy bolo potrebné vynaložiť na otočenie kolies enormnú silu, sú už našťastie dávno preč. A to vďaka posilňovaču riadenia. Princíp tejto časti vozidla je veľmi jednoduchý. Systém znižuje nároky na volant. V minulosti sa problém riešil napríklad zväčšením volantu, čím sa zvýšila páka celého systému. Posilňovač riadenia však umožnil opätovné zmenšenie volantov.

Na svet prišli najskôr hydraulické posilňovače riadenia. Tie však trpeli rôznymi neduhmi.  Hydraulické posilňovače znižovali výkon auta aj v prípade, že neboli využité. Neskôr sa objavili elektrické posilňovače riadenia. Moderné elektrické posilňovače riadenie  sú zložité systémy, ktoré zabezpečujú nielen pohodlné vedenia auta, ale aj bezpečnosť počas rôznych rýchlostí. Účinnosť posilňovača riadenia sa napríklad znižuje so zvyšujúcou sa rýchlosťou. Pri elektrickom posilňovači riadenia vám pri riadení pomáha elektromotor. Medzi volantom a kolesami však stále zostáva mechanická väzba. Toto zaručuje, že auto budete schopní ovládať aj v prípade poruchy elektrického posilňovača riadenia.

V prípade poruchy  posilňovača riadenia ho však musíte okamžite dať opraviť. V tom lepšom prípade to zostane iba pri oprave. Často sa však stáva, že elektrický posilňovač riadenia je potrebné vymeniť. Tu máte potom dve možnosti. Buď si kúpite úplne nový posilňovač riadenia, alebo investujete do staršieho. Repasované posilňovače riadenia sú omnoho lacnejšie ako nové.

Do nových áut je dobré dať nové náhradné diely. Pri starých vozidlách je to však nezmysel. Do starších áut patria staršie náhradné diely. Nájdete ich najmä na autovrakoviskách.

Jedno z nich sa nachádza aj v Šuranoch. Konkrétne autovrakovisko Max – Šurany. Toto vrakovisko vám ponúka aj možnosť nakupovať cez internet. Je to jednoduché a rýchle. Nakupovaním náhradných dielov na internete ušetríte napríklad na cestovaní.