Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

TOVAR V AKCII

cena 20,00 €
skladom áno
cena 30,00 €
skladom nie

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod »Riadiace jednotky » Motorové riadiace jednotky

Motorové riadiace jednotky

V tejto sekcii nebol nájdený žiaden tovar.


Motorové riadiace jednotky

Motorová riadiaca jednotka

Najväčší rozdiel medzi moderným automobilom a jeho predchodcami je v elektronike. Samozrejme, že rozdiely sa nájdu aj vo vzhľade karosérií, konštrukcii motor či iných detailoch. Elektronika je však niečo, čo je v moderných vozidlá využívané hojne, kým v starších autách je to prakticky neexistujúca vec.

V modernom vozidle využívajú elektronické komponenty viaceré časti vozidla. A teraz nehovoríme iba autorádiu či zábavnom systéme auta. Elektronika je v ABS, airbagu, klimatizácii, ale aj v motore.

Motorové riadiace jednotky sú elektronickou súčasťou motorov. Motorové riadiace jednotky zlepšujú výkon motora a jeho prevádzku. Motorové riadiace jednotky riadia činnosť motora na základe informácií, ktoré získavajú zo senzorov. Tie merajú teplotu, tlak, otáčky a tak ďalej. Na základe prijatých informácií motorová riadiaca jednotka vyhodnotí stav motora a prípadne upraví parametre jeho prevádzky.

Ako všetky súčasti motora, ani motorové riadiace jednotky nepatria medzi lacné záležitosti. Výmena riadiacej jednotky tak môže nepríjemne siahnuť do rodinného rozpočtu.

K novým motorovým riadiacim jednotkám však existuje cenovo prijateľnejšia alternatíva. Repasované motorové riadiace jednotky síce nevyzerajú ako nové, svoju funkciu si však vo vozidle bez problémov splnia. Repasované motorové riadiace jednotky nájdete na internetovom autovrakovisku Tacho-airbag.sk. Vďaka  nášmu eshopu môžete ušetriť nemalé finančné prostriedky. Okrem starších riadiacich jednotiek nájdete v našom internetovom obchode aj množstvo ďalších repasovaných náhradných dielov. K dispozícii sú náhradné diely takmer všetkých značiek áut. Nakupovanie na Tacho-airbag.sk je lacné a pohodlné. Pri každom náhradnom diely nájdete kvalitnú fotografiu a popis. Ak vám to však nestačí, môžete nás navštíviť v našom kamennom autovrakovisku v Šuranoch.