Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

TOVAR V AKCII

cena 30,00 €
skladom áno
cena 30,00 €
skladom nie

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod »Riadiace jednotky » Nezaradené riadiace jednotky

Nezaradené riadiace jednotky

V tejto sekcii nebol nájdený žiaden tovar.


Ostatné riadiace jednotky

 

Ostatné riadiace jednotky

Ak porovnáme súčasné vozidlá s autami, ktoré sa vyrábali povedzme pred 50 rokmi, na prvý pohľad nenájdeme žiadne revolučné zmeny. Samozrejme, že dnešné autá sú tvarovo trochu iné, to je však do veľkej miery súčasťou módy. Musíme uznať aj to, že autá schádzajúce z výrobných liniek na začiatku 21. storočia, pozostávajú z modernejších a trvanlivejším materiálov.

Avšak najväčší rozdiel medzi starými a novými vozidlami je v miere využívania elektroniky.  V starších vozidlá sa ako o elektronickom zariadení dalo hovoriť iba o rádiu. Všetko ostatné fungovalo čisto na mechanickom princípe.

V modernom vozidle sa nachádza niekoľko riadiacich jednotiek. Ako príklad môžeme uviesť riadiace jednotky ABS či riadiace jednotky airbagu. Vo vozidlách sú však prítomné aj ostatné riadiace jednotky.

ABS riadiace jednotky a ostatné riadiace jednotky sa starajú o vyhodnocovanie informácií, na základe ktorých menia správanie vozidla alebo jeho častí. Ako príklad si môžeme zobrať airbag riadiace jednotky. Auto má niekoľko senzorov, ktoré monitorujú správanie sa vozidla. Senzory merajú zrýchlenie, tlakové sily a podobne. Ak riadiaca jednotka prijme informáciu, že vozidlo prudko spomalilo (došlo k nárazu) spustí mechanizmus airbagu.

Na rovnakom princípe fungujú aj ostatné riadiace jednotky. V prípade poruchy je potrebné riadiace jednotky okamžite vymeniť. Nové náhradné diely môžu byť nepríjemne drahé. Internetové vrakovisko Tacho-airbag.sk vám však ponúka cenovo výhodné riešenie. V našom internetovom obchode nájdete repasované ABS a ostatné riadiace jednotky. Nakupovanie u nás je lacné a pohodlné. Pri každom tovare je pre vás pripravená fotografia a popis. Ak chcete repasované auto diely vidieť na vlastné oči, navštívte náš kamenný obchod v Šuranoch.