Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 80,00 €
skladom áno
cena 80,00 €
skladom áno
cena 30,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Chladiče » Sahary a Ventilátory

Chladiče / Sahary a Ventilátory

Sahary a ventilátory plnia v každom aute nesmierne dôležitú úlohu. Chladia dôležité časti vozidla. Auto dokáže zvládnuť naozaj vysoké teploty, ale aj toto má svoju mieru. V prípade, že teplota auta vyskočí nad želanú úroveň, v aute sa spúšťa obranný mechanizmus. Sahary a ventilátory sa postarajú o to, aby teplota nikdy neprekročila nebezpečné hodnoty.V bežných automobiloch sa sahara spúšťa najmä pri používaní klimatizácie. Klimatizácia totiž vytvára pod kapotou veľké množstvo tepla, ktorého sa auto potrebuje rýchlo zbaviť.

Sahary a ventilátory sú pohyblivé časti vozidla. To znamená okrem iného aj to, že sú pomerne náchylné na rôzne problémy. Napríklad mechanické opotrebenie. Pokiaľ máte doma v garáži nové auto, tak si veľké starosti s ventilátormi robiť nemusíte. Spozornieť by mali najmä majitelia starších áut.

Pri nových vozidlách je dobré pokazené sahary a ventilátory nahradiť novými náhradnými dielcami. Pri starších vozidlách to však nie je potrebné. Ono je to dokonca až nevýhodné.

Vek auta by mal byť viac-menej totožný s vekom súčiastok. Do starého auta sa jednoducho neoplatí dávať nová súčiastka, pretože životnosť súčiastky by bola vyššia ako životnosť auta. Do staršieho auta je finančne výhodnejšie dávať repasované náhradné diely.

Staršie náhradné diely nájdete najmä po rôznych autovrakoviskách. Tie sú roztrúsené po celom Slovensku. Dnes však už veľmi nezáleží na tom, kde sa nachádza najbližšie vrakovisko. Vďaka internetu dnes môžete nakupovať z pohodlia domova.

Autovrakovisko Max – Šurany vám vo svojom internetovom obchode Tacho-airbag.sk ponúka nielen sahary a ventilátory, ale aj množstvo ďalších repasovaných náhradných dielov prakticky pre všetky druhy áut jazdiacich po našich cestách. Pokiaľ však dávate prednosť kamenným obchodom, neváhajte a navštívte vrakovisko priamo v Šuranoch.