Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 30,00 €
skladom áno
cena 40,00 €
skladom áno
cena 15,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Motor a jeho diely » Alternátor

Motor a jeho diely / Alternátor

Každý automobil sa skladá z tisícov súčiastok, ktoré spolu vytvárajú celok, ktorý nám umožňuje príjemnú a ničím nerušenú jazdu. Niektoré súčiastky sú viditeľné, o iných väčšina vodičov ani len netuší, že existujú. Dozvedajú sa o nich až v momente, keď prestanú fungovať.


Alternátor

Alternátor je súčiastka, ktorá za bežných okolností nie je v automobile nevyhnutná. V modernom vozidle by sme sa však bez alternátoru cítili podivne. Alternátory dodávajú vozidlu potrebnú elektrickú energiu – či už pre autorádio alebo iné elektrické prístroje v aute.

Alternátory sa využívajú namiesto autobatérie. Jej energia je použitá iba na štart vozidla. V momente, keď sa vozidlo začne pohybovať, alternátory sú schopné dodávať elektrický prúd. Alternátory premieňajú kinetickú energiu na elektrinu. Alternátory  v automobile tvoria obvykle jednosmerný prúd, avšak pre svoje prednosti sa na zásobovanie elektrinou využívajú alternátory so zaradeným usmerňovačom.Alternátor vo vozidle je obvykle poháňaný klinovým remeňom z kľukového hriadeľa automobilu. Keďže pracovné otáčky vozidla sú premenlivé, alternátory vyžadujú regulačný člen.

Pokiaľ sa vám v automobile pokazia alternátory, budete musieť investovať do ich opravy alebo kúpy náhradných dielov. Najmä nové alternátory, rovnako ako všetky nové náhradné diely, sú pomerne drahé.

Internetové vrakovisko Tacho-airbag.sk vám ponúka cenovo výhodné riešenie problému s náhradnými dielmi. V našom internetovom obchode nájdete množstvo repasovaných náhradných dielov. Repasované alternátory vás vyjdú podstatne menej ako nové. Alternátor Alfa Romeo 145, alternátor Audi, alternátor Citroën C15 a množstvo ďalších alternátorov. Ponuka je naozaj široká. Vyhľadávanie v našom eshope je rýchle a pohodlné. Vyhľadávať môžete na základe značky svojho automobilu. Každý náhradný diel je odfotografovaný. Pokiaľ si však chcete pozrieť alternátory a iné súčiastky na vlastné oči, navštívte nás v našom kamennom autovrakovisku. Nachádzame sa v Šuranoch.