Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 30,00 €
skladom áno
cena 15,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Motor a jeho diely » Spojka

Motor a jeho diely / Spojka

Spojka je jednou zo súčiastok, s ktorými bude mať problém skôr či neskôr každý majiteľ automobilu. Spojka sa jednoducho časom opotrebováva.


Majitelia nových vozidiel sa problémov so spojkou veľmi obávať nemusia. A to hneď z dvoch dôvodov. Spojke chvíľu trvá, kým sa opotrebuje do takého stavu, že znemožňuje pohodlnú jazdu. Nové autá sú navyše v záruke. Takže akékoľvek problémy so spojkou pri nových vozidlách hradí výrobca.

Životnosť spojky závisí od mnohých faktorov. Najväčší vplyv má pochopiteľne počet najazdených kilometrov. Víkendovému vozidlu spojka vydrží omnoho dlhšie ako autu, ktoré najazdí denne 300 kilometrov. Veľký vplyv na životnosť spojky má aj štýl jazdy. Pokiaľ milujete športovú jazdu, zaplatíte za ňu aj častejšou výmenou spojky.

V prípade potreby výmeny spojky máte v zásade dve možnosti. Buď investujete do novej, alebo do staršej spojky. Do nových vozidiel sa zvyčajne montujú nové náhradné diely. Do starších áut sa však už neoplatí dávať nové spojky. Z jedného veľmi jednoduchého dôvodu. Pokiaľ dáte do 12-ročného auta novú spojku, jej životnosť bude dlhšia ako životnosť auta. Jednoducho to nemá ekonomický zmysel.

Do staršieho jazdeného vozidla je vždy lepšie dať staršie náhradné diely. Repasovaná spojka bude bez problémov fungovať a navyše, čo je naozaj dôležité, zaplatíte za ňu iba zlomok ceny novej spojky.

Väčšina repasovaných spojok pochádza z búraných áut. Najlepším miestom na kúpu použitej spojky je tak autovrakovisko. Dnes už však nemusíte jazdiť na vzdialené vrakoviská. Repasované autodiely môžete pohodlne nakupovať na internete. Autovrakovisko Max – Šurany predáva použité autodiely vo svojom internetovom obchode Tacho-airbag.sk. V eshope nájdete všetko potrebné. Rýchlo a pohodlne. V prípade, že chcete vidieť náhradný diel na vlastné oči, autovrakovisko môžete navštíviť aj osobne v Šuranoch.