Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 40,00 €
skladom áno
cena 50,00 €
skladom áno
cena 20,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Motor a jeho diely » EGR ventil

Motor a jeho diely / EGR ventil

Každé vozidlo sa skladá z tisícov rôznych súčiastok. Na prvý pohľad to nie je zrejmé, ale v každom automobile sa nachádzajú stovky súčiastok, o ktorých sa dozvieme, až keď prestanú fungovať.


EGR ventil

Pomerne neznámou súčiastkou áut (nenachádza sa v každom vozidle) je EGR ventil, ktorý je súčasťou motora. EGR je skratkou „exhaust gas recyclation“, čo by sme mohli preložiť ako „recyklácia výfukových plynov“. EGR ventil sa do motorov montuje z jedného dôležitého dôvodu. Jeho funkciou je znižovať emisie oxidov dusíka. Sú to práve NOx, ktoré sú zodpovedné za väčšinu nepriaznivých dôsledkov znečistenia ovzdušia. Oxidy dusíka spôsobujú vážne zdravotné problémy a náklady na ich liečbu sú neúmerne vysoké. Oxidy dusíka vznikajú pri spaľovaní palivovej zmesi pri teplote nad 1370 ?C. Princíp fungovania EGR ventilu je jednoduchý. Odvádza časť výfukových plynov späť do satia motora. Keďže výfukové plyny nemôžu zhorieť opätovne, dochádza k efektívnemu zníženiu pracovnej teploty motora. Teplota pod 1370 ?C znamená nižšie znečistenie životného prostredia.

Ďalšou výhodou EGR ventilu je aj zníženie rizika detonačného horenia (samovznietenia). Týmto sa znižujú nároky na tankovanie vysoko oktánového benzínu.

EGR ventil je neveľká časť motora, avšak ako pri väčšine jeho častí, jeho náhrada novým dielom je pomerne drahá. Existuje tu však cenovo výhodné riešenie. Internetové autovrakovisko Tacho-airbag.sk vám ponúka repasované EGR ventily za zlomok ceny nových. Nakupovanie v našom eshope je rýchle, lacné a pohodlné. V ponuke nájdete okrem EGR ventilov aj množstvo ďalších repasovaných náhradných dielov. V katalógu môžete vyhľadávať aj na základe značky svojho automobilu. Všetky auto diely sprevádzajú popisy a fotografie. Ak vám však toto ku kúpe nestačí a chcete vidieť náhradné diely na vlastné oči, navštívte nás priamo v našom kamennom vrakovisku. Nájdete nás v Šuranoch.