Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 80,00 €
skladom áno
cena 40,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Motor a jeho diely » Štartér

Motor a jeho diely / Štartér

V každom automobile sa nachádzajú tisíce rôznych častí, ktoré spolu vytvárajú jeden funkčný celok. Niektoré tieto časti sú pre prevádzku automobilu nevyhnutné, bez ostatných sa vozidlo bez problémov zaobíde a slúžia nám predovšetkým v rámci bezpečnosti a komfortu.


ŠtartérMotor je srdce automobilu, bez ktorého by auto jednoducho nebolo tým, čím je. Motor je zároveň najzložitejšia časť auta skladajúca sa z nespočetného množstva menších či väčších súčiastok. Jednými z nich sú aj štartéry. Bez štartérov by sa jednoducho žiadne auto nikdy nepohlo.

Štartéry sú zariadenia, ktoré majú za úlohu roztočiť motor automobilu(spaľovací motor piestový) pri jeho uvádzaní do prevádzky. Štartér potrebuje každý motor, ktorý pri začiatku svojej činnosť nevytvárasám počiatočný krútiaci moment.Samotný štartér je malý elektromotor, ktorý po spustení uvedie spaľovací motor do pohybu správnym smerom. Niektoré ťažké stroje spúšťajú hlavný spaľovací motor menším spaľovacím motorom. Samozrejme, že existuje aj ďalšie alternatívne štartéry.

V prípade poruchy štartéra je automobil nepojazdný. Tento problém sa zväčša rieši výmenou štartéra. Toto môže byť pomerne drahá záležitosť, najmä vtedy, ak kupujete nový náhradný diel. Alternatívou k novým automobilovým súčiastkam sú repasované súčiastky, teda použité časti automobilov.

Repasované štartéry nájdete aj v našom internetovom vrakovisku. Okrem štartérov nájdete v ponuke Tacho-airbag.sk množstvo ďalších náhradných dielov – v ponuke sú takmer všetky značky automobilov.

Nakupovanie na Tacho-airbag.sk je pohodlné a rýchle. Štartéry si môžete kúpiť bez toho, aby ste kdekoľvek chodili. Celý nákup môžete spraviť z pohodlia domova. Náš eshop je prehľadný a nájdete v ňom všetko potrebné v priebehu niekoľkých sekúnd. Ku každému tovaru je priradený popis a fotografia. Pokiaľ si chcete štartéry alebo iné náhradné diely pozrieť na vlastné oči, radi vás privítame v našom autovrakovisku v Šuranoch.