Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Karoséria » Sťahovania okien » Ľavé predné dvere

Karoséria / Ľavé predné dvere

Bez problémov fungujúce sťahovanie okien je základom pohodlnej jazdy. Sťahovanie pre ľavé predné dvere je pochopiteľne najvyužívanejšie, keďže ide o okno vodiča.


Sťahovanie okien pre ľavé predné dvere môže fungovať na dvoch princípoch. V minulosti sa využívali najmä mechanické sťahovače. Jednoducho sa kľukou sklo posúvalo hore a dole. V moderných vozidlách by ste však niečo takéto hľadali iba veľmi ťažko. Ľudia sú pohodlní a nikomu sa nechce namáhavo pracovať s kľukou. Namiesto ľudskej práce moderné autá využívajú elektrický motorček.  Sťahovanie okna pre ľavé predné dvere je pomerne náchylné k poruchám. Dôvod je celkom jednoduchý. Pri sťahovaní okna sa využíva množstvo mechanických prvkov – lanká, prevody atď. Po určitom čase je tento mechanizmus náchylný k poruchám.

Porucha sťahovania pre ľavé predné dvere býva veľmi nepríjemná. Hoci sa pokazí aj drobná súčiastka, väčšinou je potrebné vymeniť kompletne celý mechanizmus, keďže drobné náhradné diely je prakticky nemožné kúpiť.

Nový mechanizmu sťahovania okna pre ľavé predné dvere je pomerne drahý. Táto cena má aké také ospravedlnenie pri nových vozidlách. Do starších automobilov sa však neoplatí montovať nové mechanizmy. Dôvod je jednoduchý. Nové náhradné diely majú dlhšiu životnosť ako samotné staršie auto.

Do starších jazdených áut je optimálne montovať staršie náhradné diely. Hlavnou motiváciou sú samozrejme peniaze. Do starších áut sa jednoducho neoplatí montovať drahé nové značkové autodiely.

Repasované sťahovanie okien pre ľavé predné dvere je potrebné hľadať na autovrakoviskách. Tu je možné zohnať náhradné diely za zlomok ceny nových autodielov. Vďaka nášmu internetovému autovrakovisku nemusíte behať po rôznych vrakoviskách. Všetko totiž môžete kúpiť na internete. Sťahovanie okien pre ľavé predné dvere nájdete v našom eshope na svoje auto v priebehu niekoľkých sekúnd.