Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 30,00 €
skladom áno
cena 40,00 €
skladom áno
cena 40,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Karoséria » Diely karosérie » Masky a znaky

Karoséria / Masky a znaky

Predné masky a znaky rozhodne nepatria k častiam automobilu, ktoré by boli vnímané ako extrémne dôležité. Predné masky a znaky skôr dávajú vozidlu charakter, odlišujú ho od ostatných vozidiel. Mnohé značky automobilov sú známe najmä svojimi prednými maskami. Znaky sú potom už iba čerešničkou na torte. Znaky majú mimoriadny význam najmä pri drahších automobiloch. Čím luxusnejší model, tým výraznejší znak na prednej maske.


 

Predné masky a znaky bývajú poškodené nielen pri čelných nárazoch. Znaky na automobiloch sú často predmetom vandalizmu a krádeží. Toto platí najmä pre drahšie vozidlá, kde samotný znak môže mať pre niektorých ľudí hodnotu.

Predné masky a znaky nepatria medzi drahé náhradné diely. To však neznamená, že by si každý a za všetkých okolností kupovať nové predné masky a znaky.

Nové náhradné diely sú výhodné takmer výlučne  do nových vozidiel.  Tu to neraz aj vyžadujú podmienky záruky.  Pri starších vozidlách však neexistuje ekonomický dôvod na kúpu nového náhradného dielu. V takýchto prípadoch by bola životnosť náhradného dielu vyššia ako životnosť samotného auta.

Staršie predné masky a znaky sú optimálnym riešením pre staršie jazdené automobily. Repasované predné masky a znaky je možné nájsť na autovrakoviskách. Nájsť konkrétnu prednú masku však môže byť pomerne náročné. Takto môžete skončiť cestovaním medzi rôznymi autovrakoviskami.

Vďaka nášmu internetovému autovrakovisku nemusíte nikam cestovať. Všetko nájdete na jednom mieste, v našom eshope. Vyhľadávanie autodielov je naozaj jednoduché. Potrebnú prednú masku a znak nájdete v priebehu niekoľkých sekúnd.

Každá predná maska je sprevádzaná podrobnými popismi a fotografiami. Pokiaľ vám to nestačí, môžete si prísť pozrieť náhradný diel na vlastné oči do nášho kamenného autovrakoviska v Šuranoch.