Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

TOVAR V AKCII

cena 130,00 €
skladom áno
cena 50,00 €
skladom áno
cena 10,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod »Karoséria»Zrkadlá » Spätné zrkadlá pravé

Spätné zrkadlá pravé

Pravé spätné zrkadlo je nerozlučnou súčasťou každého automobilu. Pravé spätné zrkadlo má význam najmä z pohľad bezpečnosti jazdy. Základom bezpečnej jazdy je dokonalá orientácia v okolí vozidla. A to je presne to, čo spätné zrkadlá umožňujú.


Pravé spätné zrkadlo je na strane spolujazdca. Kľúčový význam má však pre vodiča a orientáciu na pravej strane automobilu. Spätné zrkadlá dokážu zniesť aj množstvo drobných poškodení bez toho, aby narušili bezpečnosť jazdy. Navyše výrobcovia spätných zrkadiel sa snažia spätné zrkadlá upraviť do flexibilnej podoby. Väčšina spätných zrkadiel je vybavených kĺbom, ktorý ich umožňuje sklopiť. Takto pravé spätné zrkadlo nemusí zbytočne vyčnievať, keď je vaše auto zaparkované.

Pravé spätné zrkadlo tak dokáže utlmiť aj nárazy, ktoré do neho smerujú spredu. V opačnom smere to však takto nefunguje. V takomto prípade dochádza k trvalému poškodeniu zrkadla, ktoré je možné riešiť iba výmenou zrkadla.  Pravé spätné zrkadlo našťastie nepatrí medzi finančne náročné náhradné diely. Napriek tomu však stále pri jeho kúpe možno ušetriť nejaké tie eurá. Nie na každé auto sa totiž hodí nové pravé spätné zrkadlo. Na staršie vozidlá je vždy lepšie umiestniť staršie používané spätné zrkadlá. Je to jednoducho výhodnejšie.

Repasované spätné zrkadlá je najjednoduchšie hľadať na rôznych autovrakoviskách. Tu nájdete množstvo náhradných dielov pochádzajúcich z búraných či nepojazdných áut.

Nie, nemusíte cestovať po autovrakoviskách a hľadať želanú značku spätného zrkadla. Vďaka nášmu internetovému autovrakovisku vyriešite celú kúpu z pohodlia domova. V našom eshope rýchlo vyhľadáte, čo potrebujete. Pri každom náhradnom diele nájdete popis a kvalitnú fotografiu. Ak vám ani toto nestačí, radi vás privítame v našom kamennom autovrakovisku v Šuranoch, kde si môžete náhradný diel pozrieť na vlastné oči.