Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 40,00 €
skladom áno
cena 30,00 €
skladom nie
cena 40,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Karoséria » Diely karosérie » Predný nárazník

Karoséria / Predný nárazník

Predný nárazník je časťou karosérie každého vozidla. Nárazník tvorí akúsi kontaktnú zónu medzi automobilom a prípadnými prekážkami na ceste a mimo nej. Nárazníky sa vyrábajú zvyčajne z iného materiálu ako zvyšok karosérie. Súvisí to s efektivitou ich nahradzovania.


 

Predný nárazník je rozhodne najzraniteľnejšou časťou každého vozidla. Nárazník zároveň chráni auto pred vážnejším poškodením. Predný nárazník dokáže bez problémov absorbovať ľahký kontakt s cudzími objektmi. Nárazník je určený presne na to, čo nám napovedá jeho názov – na nárazy. Nárazník tlmí nárazy.

Predný nárazník je vyrobený z lacnejšieho materiálu a väčšinou je bez problémov nahraditeľný.  Plastový predný nárazník má množstvo predností.

Rôzne drobné škrabance na nárazníku možno pomerne jednoducho maskovať. Väčšie poškodenie však nie je opraviteľné, keďže materiál nemožno vrátiť do pôvodného tvaru. Poškodení predný nárazník je potrebné jednoducho vymeniť. Nový nárazník je však v mnohých prípadoch zbytočne drahý.

Nové náhradné diely sa vyplatia kupovať iba do nových automobilov, kedy je doba životnosti auta a náhradného dielu približne rovnaká. Pri nových autách  vyžaduje používanie nových náhradných dielov aj záruka.  Pri starších vozidlách je však situácia úplne iná. Do staršieho vozidla nemá význam kupovať nový predný nárazník, keďže doba životnosti auta je výrazne nižšia ako doba životnosti nového nárazníka.

Pre jazdené vozidlá je výhodnejšie kupovať staršie náhradné diely. Repasovaný predný nárazník vám poslúži úplne rovnako ako nový.  Rovnaké vlastnosti však získate za zlomkovú cenu.

Repasované náhradné diely je potrebné hľadať na autovrakoviskách. Vďaka nášmu internetovému autovrakovisku nemusíte behať po rôznych autovrakoviskách a hľadať želaný predný nárazník. U nás všetko vybavíte cez internet. Každý náhradný diel je vybavený podrobnými popismi a kvalitnými fotografiami.