Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 50,00 €
skladom áno
cena 40,00 €
skladom áno
cena 15,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Karoséria » Diely karosérie » Zadný nárazník

Karoséria / Zadný nárazník

Zadný nárazník patrí nerozlučne ku každej karosérii. Rovnako ako predný nárazník,  aj zadný nárazník plní špecifickú úlohu. Zadný nárazník je určitou ochrannou zónou medzi vozidlom samotným a všemožnými objektmi okolo neho. Nárazník je presne to, čo je v jeho názve. Je určený na nárazy, na ich tlmenie, absorbovanie.


 

Zadný nárazník sa zvyčajne vyrába z iného materiálu ako karoséria samotná. Kým karoséria je vyrobená prevažne z ocele alebo hliníka, nárazník býva často laminátový či plastový. Toto má jednoduchý dôvod. Šetria sa tým peniaze pri prípadnej výmene.

Zadný nárazník dokáže absorbovať rôzne nárazy aj bez výraznejšieho poškodenia. Rôzne škrabance  je možné účinne zamaskovať pomocou špeciálnych prípravkov.  Vážnejšie poškodenia sú však už ťažko opraviteľné, keďže materiál nárazníkov nemožno vyklepávať, ako je to v prípade karosérie.

Pri vážnejšom poškodení zadného nárazníka je potrebné nárazník jednoducho vymeniť. To nie je žiadny problém. Problémom môže byť však cena nového zadného nárazníka.

Nový zadný nárazník však nie je vždy optimálnou voľbou. Hneď si vysvetlíme aj prečo. Nový nárazník má určitú dobu životnosti. Rovnako aj auto. Ak je životnosť náhradného dielu vyššia ako životnosť nárazníka, ide o ekonomicky nezmyselnú kúpu.

Nové náhradné diely majú význam pri nových autách. Tu to navyše vyžaduje aj záruka. Do starších automobilov je však vždy výhodnejšie montovať použité náhradné diely. Repasovaný zadný nárazník je navyše výrazne lacnejší ako nový.

Repasované nárazníky je potrebné hľadať na autovrakoviskách. Nebojte  sa, nemusíte behať po rôznych vrakoviskácha hľadať vytúžený lacný zadný nárazník. My vám ponúkame elegantnejšie riešenie. Vďaka nášmu internetovému autovrakovisku si môžete kúpiť repasovaný zadný nárazník z pohodlia vlastného domova.