Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 20,00 €
skladom áno
cena 30,00 €
skladom áno
cena 10,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Karoséria » Sťahovania okien » Ľavé zadné dvere

Karoséria / Ľavé zadné dvere

Fungujúce sťahovanie okien auta je základom príjemnej a spokojnej jazdy. Je to hlavne otázka pohodlia. V minulosti bolo ovládanie sťahovania okien čisto mechanické. Každé dvere boli vybavené malou kľukou, ktorou bolo potrebné otáčať. Podľa toho, ktorým smerom ste otáčali, sa okno buď sťahovalo, alebo vyťahovalo.


Takéto náročné ovládanie sťahovanie okien pre ľavé zadné dvere je však už otázkou minulosti. Všetky moderné automobily sú vybavené elektrickým ovládaním sťahovania okien.  Je to pohodlné. Namiesto namáhavého otáčania kľukou stačí stlačiť príslušný gombík, a okno máte pod vlastnou kontrolou.

Avšak aj pri elektrických mechanizmoch sťahovania okien sa využíva množstvo mechanických prvkov. Samotné okno je vždy ovládané lankom, ktoré sa pohybuje pomocou mnohých drobných mechanických častí. Ak sa niektorá pokazí, sťahovanie okna pre ľavé zadné dvere jednoducho prestane fungovať. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že stačí vymeniť malú drobnú súčiastku. Tu však väzí problém. Tieto drobnosti väčšinou nie sú k dispozícii. Zostáva tak jediné riešenie: vymeniť celý mechanizmus sťahovania okna ľavých zadných dverí. Tento mechanizmus však rozhodne nie je lacný.

Nové náhradné diely nikdy nie sú lacné. Opodstatnenie však majú väčšinou iba u nových vozidiel. Do starších automobilov sa jednoducho nové náhradné diely neoplatí montovať. Doba životnosti nového náhradného dielu tak môžu výrazne presahovať dobu životnosti celého vozidla. Do starších vozidiel je tak optimálne umiestňovať staršie náhradné diely.

Repasované sťahovanie okien pre ľavé zadné dvere je možné nájsť na rôznych autovrakoviskách. Nájsť sťahovanie okien na želanú značku automobilu môže byť pomerne náročné. Vďaka nášmu internetovému autovrakovisku máte však po problémoch. Všetky náhradné diely nájdete pohodlne na jednom mieste.