Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Karoséria » Sťahovania okien » Pravé predné dvere

Karoséria / Pravé predné dvere

Bez perfektne fungujúceho sťahovania okien si sotva vieme predstaviť príjemnú jazdu. Samozrejme, že toto neplatí  v prípade, že máte doma v garáži zaparkovaný kabriolet. To je však skôr výnimkou.  Sťahovanie okien pre pravé predné dvere je po vodičovej strane druhým najvyužívanejším. Pri mechanizmoch sťahovania okien je ich využívanie dôležité.


Sťahovanie okien pre pravé predné dvere bolo v minulosti  čisto mechanické. Sťahovanie a vyťahovanie okna bolo ovládané malou kľukou, ktorou bolo potrebné namáhavo točiť. Ľudia sú však pohodlní a ľudskú prácu postupne nahradili elektrickým motorčekom. V moderných vozidlách by ste sotva hľadali kompletne mechanické sťahovanie okien.

V sťahovaní okien pre pravé predné dvere síce nájdete elektrický motorček, celý mechanizmus však stále využíva množstvo pohyblivých častí ako lanko či prevodky. Každý mechanický systém po určitom čase zlyhá. Pri sťahovaní okien pre pravé predné dvere je to iba otázkou času.

Problémom sťahovania okien pre pravé predné dvere je v tom, že aj keď sa pokazí tá najdrobnejšia súčiastka, je potrebné kúpiť nový celý mechanizmus. A ten rozhodne nie je lacný. Najmä pri starších vozidlách sa takáto kúpa zdá ako veľmi nevýhodná, keďže pomerne k cene auta je cena nového náhradného dielu príliš vysoká. Nové sťahovanie okien pre pravé predné dvere má význam akurát pri nových automobiloch.

Do starších automobilov je vždy lepšie montovať rovnako staré autodiely. Repasované sťahovanie okien na pravé predné dvere je možné nájsť na autovrakoviskách. Vodičov  určite poteší fakt, že náhradné diely na autovrakoviskách sa predávajú za zlomok ceny nových náhradných dielov.

S naším internetovým autovrakoviskom máte všetko na jednom mieste. Pomocou jednoduchého vyhľadávania nájdete hľadané sťahovanie okien pre pravé predné dvere už v priebehu niekoľkých sekúnd.