Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 50,00 €
skladom áno
cena 20,00 €
skladom áno
cena 50,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Karoséria » Diely karosérie » Piate dvere

Piate dvere

Piate dvere sú súčasťou karosérie prakticky všetkých druhov osobných vozidiel. Piate dvere sa pri trojdverových autách pochopiteľne nazývajú tretie dvere. To je však detail. Piate dvere sú kľúčovou súčasťou karosérie každého vozidla. Síce nimi do automobilu nevstupujeme,  bez nich by sme však sotva dokázali vo vozidle čosi prevážať.


 

Piate dvere, rovnako ako všetky ostatné dvere, sú pomerne náchylné na poškodenia.  Rôzne škrabance veľa ľudí asi nevyvedie z miery. Tie je možné pomerne ľahko zamaskovať. S preliačinami je to však už trochu horšie. Na rozdiel od predných a zadných dverí sú možnosti vyrovnávania preliačin na piatych dverách pomerne limitované. Všetko však závisí na tom, kde presne je preliačina.

Piate dvere sú často poškodené nárazom ďalšieho vozidla zozadu. Prípadne je možné sa k takémuto poškodeniu dopracovať nepozorným cúvaním.  Väčšie poškodenie piatych dverí väčšinou vyžaduje výmenu týchto dverí.

Nové piate dvere vám však zaručene siahnu hlboko do peňaženky. Takto môžu výrazne narušiť rodinný rozpočet. Nové piate dvere nie sú však vždy optimálnym riešením. Nové piate dvere sa oplatia akurát do nového vozidla, kde to vyžaduje aj záruka.

Kupovať nové náhradné diely do staršieho vozidla však nie je ekonomické. Dôvod je ten, že nový náhradný diel môže mať dlhšiu životnosť ako samotné vozidlo. Čo je samozrejme nezmysel. Do starších jazdených vozidiel je ideálne montovať použité piate dvere.

Repasované piate dvere nájdete na rôznych autovrakoviskách. Tu nájdete rozložené búrané autá, či autá, ktoré jednoducho ich majitelia predali na náhradné diely. My vám ponúkame internetové vrakovisko. Za náhradným dielom nemusíte nikam cestovať. Všetko vybavíte prostredníctvom internetu. V našom eshope nájdete pri každom náhradnom diele popisy a kvalitné fotografie.