Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

TOVAR V AKCII

cena 70,00 €
skladom áno
cena 15,00 €
skladom áno
cena 15,00 €
skladom áno

Novinky z nášho Blogu

Nabíjame batériu v aute

Raz za čas sa to jednoducho stane každému majiteľovi najmä staršieho auta. Čakáte, že vozidlo odomknete pri stlačení príslušného tlačidla na kľúči, avšak nič sa nedeje.

Delivery to EU


Úvod » Karoséria » Sťahovania okien » Pravé zadné dvere

Karoséria / Pravé zadné dvere

Mnohí ľudia si ešte veľmi dobre pamätajú, aké bolo zložité sťahovať a vyťahovať okná na starších vozidlách. Sťahovanie okien sa ovládalo mechanickou kľukou, s ktorou ste museli prácne zápasiť. Podľa toho, ktorým smerom ste kľukou otáčali, okno sa pohybovalo buď nahor, alebo nadol.


Našťastie takýto spôsob ovládania sťahovania okien je už dávno minulosťou. Moderné autá sú vybavené elektrickým sťahovaním okien. Avšak aj elektrické sťahovanie okna pravých zadných dverí je stále pomerne mechanickou záležitosťou. Hoci to nevidíme, okná sú v autách stále ovládané obyčajným lankom a množstvom drobných súčiastok.

Sťahovanie okien pre pravé zadné dvere sa tak ľahko môže dostať do problémov. Stačí, ak jedna z týchto drobných súčiastok prestane fungovať a plniť účel. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že riešenie je jednoduché a lacné. Veď sa predsa vymení jedna drobná súčiastka a je pokoj. Problém je však v tom, že tieto drobné súčiastky sú prakticky nedostupné a celý mechanizmus sťahovania okien pre pravé zadné dvere je potrebné kupovať kompletne nanovo.

Nové náhradné diely sú prakticky vždy veľkou záťažou peňaženky. Inak tomu nie je ani pri sťahovaní okien pre pravé zadné dvere. Nie každé auto však potrebuje nové náhradné diely. Práve naopak. Nové náhradné diely sa oplatí umiestňovať akurát do nových automobilov. Do starších vozidiel je optimálne umiestňovať použité náhradné diely.

Repasované ovládanie okien pre pravé zadné dvere je možné nájsť na autovrakoviskách za zlomkovú cenu nových. Nájsť vhodný náhradný diel na autovrakoviskách však môže byť problém. My vám ponúkame riešenie. V našom internetovom autovrakovisku nájdete ovládanie sťahovania okien v priebehu niekoľkých sekúnd. Pri každom náhradnom diely v našom eshope nájdete podrobný popis a kvalitnú fotografiu.